Idősbarát Újbuda

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
január 23. csütörtök, Zelma, Rajmund

A 60+ Rádió 2022. december 10-i adása a Civil Rádióban

A Civil Rádiót csak online lehet hallgatni a www.civilradio.net és az anchor.fm/hatvanon-tul podcast oldalon!

Az adás szerkesztője: Torda Judit

Hatvanon túl... Magazinműsor a Civil Rádióban

Médiaműhely rádiósai:

AZ EGÉSZ ADÁS MEGHALLGATÁSA EGYBEN


A mézeskalácsos

Áment Zsóka:

Az illatos mézeskalács sütemények a karácsony hangulatához tartoznak. Régen mézesbábosoknak hívták a mestereit, mert a figurák bábukat, pólyás babát, huszárt, betyárt ábrázoltak.

Legkelendőbb árú a mézeskalács szív volt, amit a legények választottjuknak vettek. A kisgyerekek a csákós huszárnak örültek. Sőjtöri Etelka mézeskalács készítő erről a mesterségről mesél.

 

Az ékszerbecsüs

Kéri Juli:

Ma Balogh Adrienne személyében egy ékszerbecsüst sikerült szóra bírnom. A beszélgetésből megismerjük a munkáját, az ékszerekhez való viszonyát, a hitvallását. Kiderül az is, hogy miért tarja magát inkább ékszertanácsadónak, mint „csak” ékszerbecsüsnek…

 

APS fotóstúdió

Torda Judit:

Több, mint 20 évvel ezelőtt megalakult egy fotóstúdió. Ma már sok, lelkes, amatőr fotós van a tagjai között. Számtalan kiállítás tanúsítja, hogy az irodalom, a zene vizuálisan is megjeleníthető, ha a fotós tehetséggel és különleges látásmóddal rendelkezik. APS Stúdió, hogy mit is jelent ez a név, az kiderül az interjúból.

 

Edelweiss kórus

Somogyi Ágnes:

Ha valaki nem is tud művészi szinten énekelni, de szeret - akkor tegye, mert igazi gyógyír.

Néhány bátor hölgy Budafokon elhatározta, hogy - a helység sváb hagyományaira építve - kórust alapít. Egy éve rendszeresen gyakorolnak, fejlődnek, miközben közöttük egyre szorosabbra fonódnak a közösségi, már-már baráti szálak. Nyitottak, szívesen fogadnának új tagokat. Ezért is fontos az Edelweiss kórus.

József Attiláról

Meskó Bánk:

József Attila halálának december 3-án volt 85. évfordulója. Két versével szeretném felhívni a hallgatók figyelmét, hogy egész életében félelem járta át a lelkét, hogy nem szeretik őt, elhagyják, magára marad. Nem vágyott a dicsőségre, csak a szeretetre. Egyik nagy szerelme kezelőorvosa Gyömrői Edit volt, aki nem viszonozta szerelmét és magára hagyta. Ez a beszélgetés erről a kapcsolatról szól. A két vers, amit a beszélgetésben idézek, az az elhagyás félelme és szeretetre vágyás kifejezése.