A tejes ételek, tejtermékek könnyen megromlanak a melegben, ezért megfelelő hőmérsékleten, hűtőszekrényben tároljuk őket!
Érdemes a hűtőben rendszerezve tárolni, becsomagolva elkülöníteni az élelmiszereket, megmosni a húsokat, zöldséget, gyümölcsöt, mielőtt érintkeznek a többi étellel.
A nyers húsok a fagyasztóból kivéve teljesen engedjenek fel, mielőtt megsütjük őket. Figyeljünk arra, hogy a készítés során az esetleges baktériumok a hő hatására teljesen elpusztuljanak.
A kánikulában a tojás tárolására is figyelni kell, mert hűtés nélkül könnyen megromlik.Utazásnál, nyaralásnál érdemes kerülni a tojásos ételeket. A szalmonella általi fertőzés a higiénés szabályok be nem tartására, a nem megfelelő konyhatechnikára, tárolási problémákra vezethető vissza.
Kulcsfontosságú a frissesség, a jó minőség, ezért megbízható helyen vásároljon, a problémák megelőzése miatt mindig nézze meg a szavatossági időt!
Az ételfertőzés, ételmérgezés a konyhai eszközök, a hűtőszekrény alapos tisztántartásával, a háztartási szemét megfelelő kezelésével, az ételkészítés előtti, a WC használat utáni alapos kézmosással nagyban megelőzhető.
Ha mégis megtörtént a baj, gondoskodjon a megfelelő folyadékpótlásról a kiszáradás elkerülése érdekében, s az esetleges lázcsillapításról, szükség esetén a megfelelő orvosi ellátásról. És rendkívül fontos a diéta utáni fokozatos, lassú visszatérés a szokásos étrendre.
Vigyázzanak magukra a kánikulában is!
60+ Program